Basen – usprawnia i bawi

Umiejętność pływania potrafi być szalenie przydatna w życiu. Choć woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka, to jednak czasami zdarza się nam przebywać w morzu lub jeziorze. Można wówczas oddawać się przyjemności pływania – rzecz jasna tylko wówczas, jeśli potrafimy to robić, a ogólne warunki są sprzyjające.

Nie ma też wątpliwości odnośnie tego, że pływanie jest czynnością zdrową. Pływając angażujemy praktycznie wszystkie grupy mięśni, co jest bardzo korzystne dla ogólnego rozwoju fizycznego. Aby nie trzeba było nadrabiać zapóźnień w późniejszych latach życia, warto zadbać o pływacką edukację już w wieku dziecięcym.

Rodzice mają tu do odegrania kluczową rolę – jak zawsze, chciałoby się powiedzieć. Zajęcia na basenie to wspaniała forma spędzania wolnego czasu. Jeśli dziecko nie chce od razu chodzić na pływalnię samodzielnie, można śmiało udać się tam z nim.

Kiedy oswoi się z nowym miejscem, z całą pewnością nabierze więcej śmiałości. Nauka pływania idzie najlepiej, gdy odbywa się pod okiem fachowego instruktora – najlepiej takiego, który ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Oprócz wymiaru czysto rekreacyjnego należy wspomnieć także o medycznym aspekcie.

Pływanie może bowiem pomagać w leczeniu niektórych schorzeń i kontuzji. Fizjoterapeuci i rehabilitanci są z basenami za pan brat, albowiem wiedzą doskonale, jak mogą one pomóc pacjentom. Także dzieci oraz młodzież mogą dzięki ćwiczeniom w wodzie szybciej wracać do formy po kontuzjach.

Pływając udaje się też dodatnio wpłynąć na obciążoną wadami postawę młodego człowieka.

www.echomusic.pl