Chory kręgosłup u dziecka

Zarówno u dorosłych, jak i również u dzieci mogą pojawiać się bóle kręgosłupa. Może to być związane z dźwiganiem ciężkiego plecaka, nieprawidłową pozycją podczas siedzenia, brakiem ruchu czy wadami postawy. W żadnym wypadku nie należy lekceważyć dolegliwości. Warto jak najprędzej udać się do lekarza ortopedy, który oceni co jest przyczyną dyskomfortu. Może się okazać, że dziecko ma chory kręgosłup.

Dosyć poważnym schorzeniem kręgosłupa występującym u dzieci jest choroba Scheuermanna nazywa także jałową martwicą kręgosłupa czy młodzieńczą kifozą. Dochodzi do martwicy kości, co przejawia się krzywizną kręgosłupa. Dziecko może narzekać na bóle, a Ty możesz zauważyć, że jego sylwetka jest pochylona do przodu, a plecy zaokrąglone. Chorobę tę leczy się poprzez noszenie gorsetu ortopedycznego, zabiegi z zakresu fizjoterapii oraz zaleca się wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Jeśli choroba jest zaawansowana, może być konieczna operacja.

Sklep Medicast Dla niepełnosprawnych świetnym rozwiązaniem są używane schodołazy. Nie kosztuje tak wiele, ale nadal są funkcjonalne.

Warto również wspomnieć o skoliozie, która jest obecnie najczęściej występującym schorzeniem u dzieci. Co dziesiąte dziecko ma problem z bocznym skrzywieniem kręgosłupa. Zazwyczaj lekarze zalecają leczenie zachowawcze, czyli ćwiczenia rehabilitacyjne mające na ceku skorygować wadę postawy. Czasem jednak konieczne są środki farmakologiczne, a gdy to nie pomaga konieczna może być operacja. Na zabieg kieruje się dzieci, u których skrzywienie kręgosłupa jest większe niż 40 stopni.

Chorego kręgosłupa u dziecka nie należy ignorować, ponieważ może stać się on źródłem innych dolegliwości w przyszłości – problemów z oddychaniem czy pracą serca.

http://medactive.com.pl/zmiany-zwyrodnieniowe-przeciazeniowe/