Czym jest makrodaktylia

Dłonie są bardzo ważnymi częściami ciała, ponieważ bez nich trudno by nam było wykonywać mnóstwo codziennych czynności, czyli po prostu normalnie funkcjonować. Są one również przez większość czasu na widoku, więc jeśli coś jest z nimi nie tak, to trudno to ukryć.

Makrodaktylia to choroba, która dotyka właśnie dłonie, czyniąc je gigantycznymi. Osoby, które cierpią na tę chorobę, mają bardzo długie palce.

Długość kciuka może u nich przekraczać nawet dziesięć cali. Te deformacje widoczne są gołym okiem, a także mogą dość konkretnie utrudniać normalne funkcjonowanie.

Na szczęście w dzisiejszych czasach można korygować takie deformacje operacyjnie, chociaż oczywiście nie są to łatwe i całkowicie bezpieczne zabiegi. Zdaje się jednak, że warto im się poddawać, bo życie z olbrzymimi dłońmi do przyjemnych raczej nie należy.

Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie deformacje są przykrymi dolegliwościami. Nawet jeśli nie stanowią zagrożenia dla naszego życia, to sporo nam utrudniają i zwyczajnie nas oszpecają.