Czym różni się suknia wieczorowa od koktajlowej?

Choć wiele kobiet w dzieciństwie marzy o życiu godnym prawdziwej księżniczki, zwykle w dorosłym życiu z żalem musimy przyznać, że rzadko mamy okazję brać udział w bankietach czy balach. Kiedy już spotka nas ta wyjątkowa szansa, bardzo łatwo więc o popełnienie faux pas, między innymi w kwestii stroju. Na eleganckich zaproszeniach często możemy znaleźć informację o obowiązującym na danym przyjęciu stroju. To może nam jednak nie wystarczyć.

Musimy jeszcze wiedzieć, jak odróżnić suknię wieczorową od koktajlowej. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ich przeznaczenie jest zgoła takie samo. Tymczasem suknie wieczorowe wkładamy głównie na oficjalne przyjęcia, szczególnie te odbywające się, jak sama nazwa wskazuje, wieczorową porą. Tymczasem suknia koktajlowa świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji wymagającej elegancji, również w ciągu dnia.

Długości sukien wieczorowych mogą różnić się między sobą, ale często sięgają aż do samej ziemi. Do ich przygotowania nierzadko wykorzystuje się luksusowe tkaniny. Suknie wieczorowe mogą mieć rozmaite kroje: od tych ołówkowych, w kształcie litery A, tuby aż po te o fasonie syreny. Zależnie od okazji i upodobań, mogą mieć ramiączka czy rękawy lub być ich pozbawione.

Tymczasem sukienki koktajlowe są nieco krótsze, lżejsze, często do łydki. Zwykle uszyte są z błyszczącej tkaniny i charakteryzują się niewielkim dekoltem.