Dobre praktyki na rzecz bezpieczeństwa

Wątek bezpiecznego korzystania z narzędzi informatycznych jest nieodłącznym elementem wszelkich technologicznych dyskusji odkąd tylko pojawił się internet. Jak już wiemy jest on wspaniałym narzędziem o kapitalnych możliwościach, ale równocześnie daje niemałe pole do popisu cyberprzestępcom oraz autorom złośliwego oprogramowania.

Nie dziwi zatem, że jedną z ról doradztwa informatycznego jest podsuwanie klientom patentów na to, by korzystanie z sieci uczynić bezpieczniejszym. Wszystko zaczyna się już na etapie punktu dostępowego do internetu, którym zazwyczaj jest router lub modem.

Większość z nich ma wbudowane firmowe zabezpieczenia, które są pierwszą linią oporu przed cyfrową agresją. Na tym jednak nie koniec.

Każdy komputer w firmie musi dysponować zestawem programów pracujących na rzecz bezpieczeństwa. Skuteczny antywirus to pozycja obowiązkowa, a wybór programów jest szeroki.

Przyda się również firewall (zapora ogniowa) jako uzupełnienie dla zapory systemu operacyjnego. Wszystko powinno być poprawnie skonfigurowane i regularnie aktualizowane.

www.dominikpolonski.com