Energia alternatywna

Z pewnością, aktualny stan środowiska naturalnego nie jest zadowalający. Przez setki lat ludzkość nie bardzo przejmowała się ekologią, skupiając się bardziej na rozwijaniu posiadanych technologii, co powodowało postępującą degradację. Obecnie powinniśmy wykorzystać zgromadzoną na przestrzeni lat wiedzę oraz aktualne możliwości technologiczne, żeby naprawić szkody wyrządzone naszej planecie.

Jedną z rzeczy, które powinniśmy zrobić w pierwszej kolejności, jest stworzenie alternatywnych źródeł energii. Na szczęście, społeczność międzynarodowa zdaje się rozumieć, że alternatywne źródła energii są nam niezbędne. Ropa i gaz kiedyś się przecież skończą i nie jest to wcale odległa perspektywa.

Po wydarzeniach z Japonii mało które państwo chce na chwilę obecną rozwijać technologię jądrową, która zresztą od zawsze budziła spore kontrowersje. Na szczęście, już teraz mamy wiele sposobów na pozyskiwanie energii prosto z natury, nie niszcząc przy tym środowiska naturalnego. Technologie te trzeba jednak nadal rozwijać, popularyzować i doskonalić.

www.barramundi.pl