Fujitsu

W branży informatycznej bardzo często zwraca się uwagę na poczynania amerykańskich koncernów, a na wschodzie tworzone są równie ciekawe projekty. Z pewnością w Azji prym wiedzie w tej kwestii Japonia, a firma Fujitsu jest tego najlepszym przykładem.

Spółka posiadająca swoją siedzibę w Tokio została założona w 1935 roku. Współcześnie odpowiada ona za produkcję przede wszystkim komputerów, a także półprzewodników i serwerów.

Usługi świadczone przez Fujitsu przede wszystkim skupiają się na kliencie biznesowym, choć klienci indywidualni również nie należą do rzadkości. Produkty sygnowane przez Fujitsu są jednak trudno dostępne w Europie co wiązało się z dość ciekawym pomysłem na fuzję w pewnym momencie funkcjonowania firmy.

Mowa tu o wydarzeniu z 1999 roku, kiedy to firma połączyła się z niemiecką firmą Siemens AG, powołując tym samym spółkę Fujitsu Siemens Computers. Z tej inicjatywy zrezygnowano dopiero w 2009 roku, kiedy to Fujitsu wykupiło pięćdziesięcioprocentowy udział firmy Siemens AG.

www.karczmawrazidlok.com.pl