Koniecznie musimy odwiedzić Teatr „Baj Pomorski”

Czasami wystarczy jeden element, aby jakiś budynek całkowicie odmienić i sprawić, żeby prezentował się naprawdę ciekawie i co więcej, żeby nie dało się koło niego przejść obojętnie. Może się wówczas okazać, że naprawdę niewiele trzeba, abyśmy byli zadowoleni z uzyskanego efektu i co więcej, żebyśmy mogli się czymś pochwalić. Tak właśnie stało się w przypadku Teatru „Baj Pomorski”, który znajduje się w Toruniu i który koniecznie powinniśmy odwiedzić.

Witają nas ogromne drzwi od szafy Przechodząc obok budynku, w którym znajduje się Teatr „Baj Pomorski”, możemy przeżyć mały szok. Nagle w oczy rzucą nam się ogromne drzwi od szafy, które będą wyglądały tak jakby były otwarte na oścież. Głębiej będziemy mogli podziwiać szuflady, półki i mniejsze szafki, a na nich pięknie wyrzeźbione misie i inne postaci z bajek.

To właśnie jest wejście do teatru, obok którego nie da się przejść obojętnie, a już z pewnością zainteresują się tym dzieci. Co więcej, baśniowe wejście zostało pociągnięte także dalej, przez co za przeszklonymi szybami, możemy podziwiać postacie z bajek, co dodatkowo jeszcze pomoże nam się przenieść w tamten świat przed rozpoczęciem seansu. Taki wygląd wejścia i frontu został zaproponowany dopiero w 2006 roku, kiedy przeprowadzana była przebudowa teatru, jednak już teraz przeszedł on do historii i stał się jednym z najważniejszych miejsc, jakie odwiedzane są w Toruniu.

Możemy się tutaj poczuć trochę tak, jakbyśmy przechodzili przez tajemniczą szafę z „Opowieści z Narni”, przez co nawet dorośli będą mogli się poczuć trochę jak dzieci. Warto nagłaśniać takie miejsca, sprawić żeby były jeszcze bardziej znane, bo naprawdę mamy się czym poszczycić, a dodatkowo takie budynki pokazują, że nie trzeba ogromnych nakładów finansowych, że czasami wystarczy przede wszystkim fajny pomysł, abyśmy naprawdę mogli uzyskać świetne efekty. Takie budynki przyciągają wzrok, sprawiają, że pojawia się spore zainteresowanie, a do tego jeszcze świetnie ozdabiają otoczenie sprawiając, że staje się ono przyjemniejsze.

Jeśli będziemy w Toruniu, to Teatr „Baj Pomorski” powinien być dla nas odpowiednim miejscem do zwiedzenia. Nawet jeśli nie wejdziemy do środka, to możemy być pewni, że sam front zrobi na nas spore wrażenie i naprawdę będziemy mieli czym się pochwalić przed znajomymi, a kto wiem, może naszymi opowieściami zachęcimy ich do tego, aby także znaleźli się w tym miejscu?.