Kontrolery ruchu – różnorodność

Wiadomo, że dwie różne firmy nie mogą wytwarzać identycznych produktów, ponieważ mijałoby się to z celem. Czasami jednak wszystkie firmy z danej branży muszą postawić na podobne technologie, ponieważ takie jest są realia rynkowe. Widać to bardzo dobrze na przykładzie konsoli do gier i kontrolerów ruchu.

W branży konsoli do gier liczą się tak naprawdę trzy koncerny: Sony, Microsoft oraz Nintendo. Kilka lat temu jedna z nich wymyśliła nowinkę w postaci kontrolera ruchu. Okazało się to znakomitym posunięciem, które przyniosło spore dochody.

Dlatego też pozostałe dwa przedsiębiorstwa niejako zmuszone zostały do pójścia w tę stronę. Po krótkim czasie mogliśmy więc już wybierać między trzema konkurencyjnymi modelami kontrolerów ruchu. Każdy z nich ma nieco inny kształt oraz funkcje.

Żaden z konkurentów rynkowych nie mógł sobie pozwolić na skopiowanie dzieła drugiego, ponieważ byłoby to nielegalne. Musiał więc opracować swoje autorskie rozwiązania, które jednak opierały się na podobnej technologii.

www.dieselcenter.pl