Lata 50. – ponadczasowa elegancja

Z lat 50. XX wieku wywodzi się wiele postaci, które zarówno wtedy, jak i dziś były uznawane za światowe ikony niepowtarzalnego stylu i szykownej elegancji.

Pojawiające się na szklanym ekranie piękne i dobrze ubrane aktorki sprawiały, że liczne grono ich fanek pragnęło ubierać się i wyglądać jak one. W tych czasach nadal dużą popularnością cieszyły się kobiece kształty, które nad wyraz chętnie podkreślano.

Jako dodatki do zwężanych w pasie sukien czy spódnic chętnie wkładano długie rękawiczki, kapelusze i buty na wysokim obcasie. Z drugiej strony jednak swoje piętno na modzie tej dekady, nazywanej czasami „erą Elvisa Presley’a” odcisnęła również popularność rock’n’rolla.

Kolorowe, szerokie spódnice szyte z lekkich materiałów świetnie układały się podczas szalonego tańca. W ówczesnych czasach do łask powrócił też klasyczny kostium Chanel, wraz ze swoim prostym, pozbawionym kołnierzyka żakietem i spódnicą do kolan.

MDM inwestycje deweloperskie Plewiska w stanie pierwotnym dkaren.com.pl producent bielizny Poznań

Lata 50. to okres, w którym rozkwitło wiele ponadczasowych, znanych na całym świecie ikon mody stylu.

Właśnie wtedy popularność zyskały takie gwiazdy kina jak Marylin Monroe, Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, Sophia Loren czy Grace Kelly.

www.wystawa-galeria.pl