Lata 50. – ponadczasowa elegancja

Z lat 50. XX wieku wywodzi się wiele postaci, które zarówno wtedy, jak i dziś były uznawane za światowe ikony niepowtarzalnego stylu i szykownej elegancji.

Pojawiające się na szklanym ekranie piękne i dobrze ubrane aktorki sprawiały, że liczne grono ich fanek pragnęło ubierać się i wyglądać jak one. W tych czasach nadal dużą popularnością cieszyły się kobiece kształty, które nad wyraz chętnie podkreślano.

Jako dodatki do zwężanych w pasie sukien czy spódnic chętnie wkładano długie rękawiczki, kapelusze i buty na wysokim obcasie. Z drugiej strony jednak swoje piętno na modzie tej dekady, nazywanej czasami „erą Elvisa Presley’a” odcisnęła również popularność rock’n’rolla.

Kolorowe, szerokie spódnice szyte z lekkich materiałów świetnie układały się podczas szalonego tańca. W ówczesnych czasach do łask powrócił też klasyczny kostium Chanel, wraz ze swoim prostym, pozbawionym kołnierzyka żakietem i spódnicą do kolan.

Lata 50. to okres, w którym rozkwitło wiele ponadczasowych, znanych na całym świecie ikon mody stylu.

Właśnie wtedy popularność zyskały takie gwiazdy kina jak Marylin Monroe, Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, Sophia Loren czy Grace Kelly.