Lenovo

Lenovo, a właściwie Lenovo Group Unlimited, bo tak brzmi pełna nazwa firmy to chińska firma informatyczna. Według szacunków IDC jest to największa firma zajmująca się produkcją komputerów osobistych.

Założona w 1984 roku w Pekinie firma jest współcześnie producentem bardzo popularnych laptopów gamingowych, ale nie tylko. Lenovo IBM – bo tak oznaczane są produkty wychodzące pod szyldem tej firmy zajmuje się również produkcją tak zwanych stacji roboczych, czyli profesjonalnych komputerów przenośnych, do zastosowań biznesowych i profesjonalnych.

Lenovo od 2005 roku jest właścicielem działu komputerów PC IBM. Od tego czasu firma Lenovo produkuje pod szyldem Lenovo IBM komputery przenośne.

W 2014 roku chińska firma wykupiła również od Google Motorolę Mobility. Te inwestycje umożliwiły firmie Lenovo przeniesienie się na rynek międzynarodowy.

Dzięki podjęciu takich kroków można było zacząć produkcję na bardzo dużą skalę, ponieważ wiąże się to z działaniem pod szyldem bardziej znanych i zaufanych na światowym rynku firm.

www.legowo.pl