Mięśnie zastępowane przez kości

W naszym świecie występuje mnóstwo okropnych chorób, o których większość z nas w ogóle nie wie. Dobrym przykładem jest tutaj FOP.

Na tę chorobę cierpi mniej więcej milion osób na całym świecie, co świadczy o tym, że ma ona charakter niszowy i zapewne dlatego mało się o niej mówi. Ma ona charakter genetyczny.

Jej podstawowymi objawami jest stopniowe zastępowanie mięśni, więzadeł i ścięgien kośćmi. Postępowanie tej choroby wiąże się z zaburzaniem niemal wszystkich funkcji naszego ludzkiego organizmu.

Chorzy mają problemy z chodzeniem, trawieniem, a nawet oddychaniem. Czynnikami, które mogą przyspieszać jej postępowanie są urazy mechaniczne.

Ta choroba jest w stanie doprowadzić nawet do śmierci. Kiedy borykamy się z drobnymi problemami zdrowotnymi, to często mówimy o nich, jak o jakiejś wielkiej tragedii.

Prawdziwą tragedią są jednak takie choroby, jak wspomniane FOP. Powinniśmy się więc cieszyć, że mamy tylko takie problemy zdrowotne, jakie mamy, chociaż oczywiście nie możemy ich też lekceważyć.