Moda unisex także dla kobiet?

Ubrania unisex mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wielu znanych projektantów, a także sklepów sieciowych postanowiło hołdować temu trendowi i wypuścić na rynek ubrania unisex, po które chętnie będą sięgać przedstawiciele obu płci.

Warto jednak zastanowić się nad tym, czy w rzeczywistości kobiety chętnie będą sięgały po ubrania, które będą mogli nosić także mężczyźni. Czasem mówi się żartobliwie o tym, że dwie kobiety nie mogą mieć takich samych ubrań w tym samym czasie.

Często przedstawicielki płci pięknej przy okazji różnych uroczystości martwią się o to, by inna kobieta nie założyła takiej samej sukienki. Tymczasem podążając za trendem ubrań unisex oferuje się kobietom ubrania, które będą nosiły nie tylko inne kobiety, ale także mężczyźni.

Czy to rozsądne? Czy kobieta, która nie chce wyglądać tak samo jak inna kobieta przyodzieje ubranie, które będzie mógł założyć także mężczyzna? Czy w tym przypadku nie można mówić o rywalizacji, nawet jeśli owa rywalizacja nie jest poparta żadnymi zdroworozsądkowymi argumentami?.