Moda zatacza koło

Moda na przestrzeni wieków ulegała wręcz niewyobrażalnym przemianom. Trudno sobie wyobrazić, żeby współczesne kobiety zgodziły się na noszenie ogromnych pufów na głowach, czy nagle uznały noszenie krótkich spódniczek za nieprzyzwoite.

Nie zapominajmy jednak, że dawne style często stanowią inspirację dla współczesnych projektantów, a co za tym idzie – panująca moda może nas jeszcze nie raz zaskoczyć. Niektóre elementy ubioru, jak na przykład nieśmiertelna mała czarna, uznawane są za ponadczasowe.

Aby jednak uniknąć wtórności i znudzenia panującymi trendami, projektanci co rusz serwują nam ciekawe wariacje na temat istniejących dawniej stylów. Warto zauważyć, że trudno byłoby jednoznacznie opisać modę panującą w XXI wieku.

Niemal co sezon mamy do czynienia z nowościami, które potrafią nas nieźle zaskoczyć. Niespójny jest również lansowany dziś kanon piękna.

Jeszcze do niedawna zachwycano się chorobliwie wychudzonymi modelkami, które wspaniale nadawały się do prezentowania ubrań, bo ich figura do złudzenia przypominała wieszak. Obecnie taki wygląd jest coraz częściej krytykowany i ustępuje zdrowej, wysportowanej sylwetce.

Trudno jednak określić, jak długo utrzyma się taki trend.