Narkolepsja – przykra choroba

Trudno w ogóle zliczyć, ile jest na świecie różnych rodzajów chorób. Niektóre z nich zna każdy z nas (grypa, nowotwory, przeziębienie, angina i wiele innych), podczas gdy o innych wie mało kto.

Warto mówić o tych mniej znanych schorzeniach, żeby w ten sposób edukować ludzi, którzy często nieodpowiednio reagują na zaobserwowane objawy chorobowe. Narkolepsja jest dość specyficzną chorobą.

Ludzie, którzy się z nią zmagają potrafią zasnąć niemal w każdym miejscu, nie będąc w ogóle tego świadomi. Jest to nie tylko uciążliwe, ale również bardzo niebezpieczne, bo ich sen potrafi być naprawdę głęboki.

Pojawia się on w momencie, w którym chorzy są narażeni na działanie silnych emocji. Jeśli nie wiemy, że dana osoba jest chora na narkolepsję, to możemy się solidnie wystraszyć, kiedy nagle przy nas zaśnie.

Niestety, są też ludzie, którzy potrafią wykorzystać taka sytuację do swoich celów, czyli na przykład do okradzenia chorego. Tego rodzaju zachowanie jest wysoce naganne i powinno się je na każdym kroku tępić.