Waga bezpieczeństwa danych

Dziś niemal wszystkie przedsiębiorstwa, a przynajmniej te zarządzane zgodnie z nowoczesnymi prawidłami, przechowują duże ilości cennych danych w postaci cyfrowej. Ma to niewątpliwe zalety, ponieważ można w ten sposób wyeliminować dużą ilość papierów, które swego czasu zalegały w firmach, często się gubiły i trudno je było odnaleźć.

Wraz z wdrożeniem i legalizacją podpisów cyfrowych bardzo wiele istotnych dokumentów można mieć na dysku lub na serwerze. Pojawia się pytanie, jak zapewnić im bezpieczeństwo.

Doradztwo informatyczne zajmuje się również tym aspektem, dlatego specjaliści chętnie zaproponują swoim klientom rozwiązania, dzięki którym dane wrażliwe nie trafią w niepowołane ręce. Jednym ze standardów w tym zakresie jest przechowywanie najważniejszych informacji na dyskach szyfrowanych, do których dostęp można uzyskać dopiero po podaniu hasła.

Współczesne algorytmy szyfrujące są tak silne, że problem z ich pokonaniem mają nawet eksperci pracujący dla służb wywiadowczych. Nie ma przeszkód, by ten sam poziom ochrony mieć w swojej firmie.

www.perioorto.pl