Wiosenne trendy komunijne

Maj to czas pierwszych Komunii. Wiosna w pełni, a do tego ważnego dnia przygotowują się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Jak się ubrać, aby wyglądać elegancko ale nie przyćmić tego dnia wyglądem dziecka? Podpowiadamy, co założyć aby być trendy z klasą i wyczuciem. Pierwszą i podstawową zasadą, nawet w brew obowiązującym wiosennym trendom, jest fakt, żeby strój był odpowiedni do kościoła – w końcu to tam odbywa się sedno uroczystości.

Wprawdzie po mszy możesz się przebrać, ale po co? Do Kościoła też możesz ubrać się modnie, a to że więcej zakryjesz nie znaczy, że będziesz wyglądała nieatrakcyjnie. O czym więc trzeba pamiętać? Sukienka, lub spódnica (są bardziej eleganckie niż spodnie) nie musi zakrywać kolan – choć powinna być dostosowana długością do nich. Odsłonięte pół uda nie nadaje się nie tylko do kościoła, ale nawet na późniejszą rodzinną imprezę – jest po prostu w złym guście. Zakryj też ramiona – szalem, lekkim żakietem, eleganckim bolerkiem.

A kolor sukienki? Unikaj białego – to kolor zarezerwowany tego dnia dla dzieci. Wskazane są wszystkie lekkie, pastelowe wiosenne barwy. A mężczyźni? Tu jest dużo łatwiej – wystarczy unikać krótkich spodenek. Garnitur, a nawet eleganckie spodnie z koszulą – zawsze się sprawdzą.